Widzowie Kaftanna

Forum dla widzów Kaftanna


#1 2014-12-07 17:15:36

 Admin

Admin Risania

Skąd: Wejherowo
Zarejestrowany: 2014-12-05
Posty: 13
Punktów :   

Jakie anime/mangi polecacie?

Chyba nie trzeba nic wyjaśniać :> Podajcie co według Was jest godne polecenia. Najlepiej z wyjaśnieniem :>


Ja swoją listę podam za jakiś czas, bo może być tego sporo :>

Offline

 

#2 2014-12-07 18:13:26

 Sevian

Użytkownik

Skąd: Krosno Odrzańskie
Zarejestrowany: 2014-12-05
Posty: 15
Punktów :   

Re: Jakie anime/mangi polecacie?

Niewiele czytałem mang, ale kilka mogę polecić (opisy wziąłem z jakiś for, lub ze stron recenzujących, bo sam nie potrafię napisać bez spoilerów ):

Doubt- "Jest to dość ciekawa manga, opowiadająca o grze "Rabbit Doubt", gdzie uczestnicy gry są "królikami", z tym, że wśród nich ukryty jest "wilk", który zna odpowiedzi i taktykę do wygrania gry, podczas gdy króliki muszą znaleźć tego "wilka" jak najszybciej. Jakbym miał to porównać do czegoś, najbliższe porównanie byłaby to Piła, gdyż po swoim pierwszym spotkaniu, bohaterowie budzą się w zamkniętym pomieszczeniu. Pod sufitem wisi ciało jednej z tych osób. Reszta dowiaduje się, że gra się naprawdę zaczęła."

Judge- "Manga na podstawie Doubt, w której bohaterowie z tajemniczą przeszłością zostają wciągnięci w grę, w której stawką jest ich życie. Kto za tym wszystkim stoi i o co mu tak naprawdę chodzi?"

Kokoro Connect- "W Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym Yamaboshi członkowie Koła Badań nad Kulturą doświadczają nadprzyrodzonego zjawiska. Czy ludzie naprawdę mogą zamienić się ciałami?"

Monster-http://manga.tanuki.pl/strony/manga/229-monster/rec/177

Fullmetal Alchemist- http://manga.tanuki.pl/strony/manga/20- … st/rec/512


A co do anime to nie wiem jakie Cię mogą zainteresować ani jakie już oglądałaś . Mi najbardziej m.in. spodobały się te:

Kokoro Connect- według mnie zasługuje na ocenę 9,5/10

Fullmetal Alchemist: Brotherhood- tutaj też 9/10

Angle Beats - http://anime.tanuki.pl/strony/anime/246 … s/rec/1831

Noragami- http://anime.tanuki.pl/strony/anime/557 … i/rec/2666

Durarara!!-  "Historia zaczyna się wraz z przybyciem do Ikebukuro nastoletniego Mikado Ryuugamine, którego do przeprowadzki przekonał stary przyjaciel, Masaomi Kida, od kilku lat mieszkający już w Tokio. Będzie ciekawie, gdyż ta owiana złą sławą dzielnica jak magnes przyciąga różne indywidua. Miejsce, które jeszcze niedawno było świadkiem potyczek młodocianych gangów, wreszcie wydaje się spokojne, jednak między ludźmi nadal krąży plotka o Jeźdźcu bez głowy i nowym gangu zwanym „Dollars”. Co jakiś czas ludzie znikają bez śladu, w mieście postrach sieje nadludzko silny mężczyzna w stroju barmana, a wszystkiemu uważnie przygląda się pewien handlarz informacjami. Jak w tym wszystkim odnajdzie się nastolatek z prowincji? "

TTGL- "Tengen Toppa Gurren Lagann to niezwykła opowieść o walce o wolność, ambicji i miłość, a przy tym pierwszorzędna komedia z elementami tragedii. Mamy tu zobrazowane różne postawy ludzi o odmiennych osobowościach, postawionych w skrajnie trudnych sytuacjach ale też zachowania w życiu codziennym, na które zazwyczaj nie zwracamy uwagi. Pomimo złożoności fabuły, główny wątek wciąż pozostaje jasno określony, niezależnie od biegu wydarzeń. W tym tytule każdy znajdzie odpowiednika dla samego siebie a także to co najbardziej przyciąga w anime. Znajdziemy tu zarówno walkę, mecha i intrygi jak i romans, komedię czy zgłębianie psychiki."

Przydałaby się Twoja lista obejrzanych anime i przeczytanych mang to może coś jeszcze znajdę.

Ostatnio edytowany przez Sevian (2014-12-07 18:15:16)

Offline

 

#3 2014-12-07 18:22:54

 ScarecrowR13

Użytkownik

Skąd: Nowe Miasteczko
Zarejestrowany: 2014-12-05
Posty: 37
Punktów :   
WWW

Re: Jakie anime/mangi polecacie?

Imposibru! Mój klasowy Narutard nie podał Naroto. :O Sam swoją listę podrzucę później, bo muszę zastanowić się co polecić poza top 10 z innego tematu.

Offline

 

#4 2014-12-07 18:28:58

 Sevian

Użytkownik

Skąd: Krosno Odrzańskie
Zarejestrowany: 2014-12-05
Posty: 15
Punktów :   

Re: Jakie anime/mangi polecacie?

Nie jestem Narutardem, tylko lubię Naroto, bo od niego zacząłem!

Offline

 

#5 2014-12-07 18:39:31

 Admin

Admin Risania

Skąd: Wejherowo
Zarejestrowany: 2014-12-05
Posty: 13
Punktów :   

Re: Jakie anime/mangi polecacie?

Ależ nie chodzi mi o to byście polecali mi anime, tylko ogólnie pisali anime, które uważacie za dobre... Jezu, ludzie, czytanie ze zrozumieniem się kłania >.<

Offline

 

#6 2014-12-07 18:40:46

 Sevian

Użytkownik

Skąd: Krosno Odrzańskie
Zarejestrowany: 2014-12-05
Posty: 15
Punktów :   

Re: Jakie anime/mangi polecacie?

Tak właściwie to podałem co uważam za dobre

Offline

 

#7 2014-12-07 19:09:15

 Shi

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-12-07
Posty: 2
Punktów :   

Re: Jakie anime/mangi polecacie?

Myk, myk.
Moim ulubionym anime jest "Hataraku Maou-sama"~ To nie jest może najlepsze anime jakie kiedykolwiek widziałam, ale na pewno ulubione. Opowiada o Władcy Ciemności, który wylądował w świecie ludzi i musiał podjąć pracę dorywczą. Mega zabawne i znajdzie się całkiem sporo fajnych walk. Niby romans, ale na to nie liczcie.
"Zero no Tsukaima" to również świetne anime (albo po prostu tak uważam, bo było moim pierwszym anime). Opowiada o dziewczynie, która jest uczennicą szkoły magicznej. Każdy uczeń w tej szkole posiada swojego chowańca - stworzenie, które przyzywa za pomocą zaklęcia. Główna bohaterka - Louise - przyzywa człowieka, co jest powodem do kpin. Wiecie, ludzie nie są zbyt pomocni w walce z magicznymi stworkami władającymi żywiołami, etc.
Na koniec polecę jeszcze "Magi" (wow, 3 tytuły z prawie 200 obejrzanych, ależ się rozpisałam!). Świetny shounen, ma bardzo ciekawą historie i uwielbiam jego kreskę. Opowiada o losach Alibaby, który pragnie stać się bogaty. W tamtym świecie najłatwiej jest to osiągnąć poprzez przebrnięcie przez lochy. Oczywiście to wszystko nie jest takie proste i nie jest głównym wątkiem tego anime (które ma jak na razie 2 sezony).
Jest tego o wiele więcej, ale średnio chce mi się teraz przeszukiwać listę, może dopiszę coś później~

Offline

 

#8 2014-12-07 19:20:57

 Sevian

Użytkownik

Skąd: Krosno Odrzańskie
Zarejestrowany: 2014-12-05
Posty: 15
Punktów :   

Re: Jakie anime/mangi polecacie?

Nie wiem jak mogłem zapomnieć o Magi. Polecam obie serie + przygody Sindbada. Jeden z lepszych shounenów jakie widziałem.

Offline

 

#9 2014-12-08 10:21:13

jokerssmileisyourdream

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-12-05
Posty: 27
Punktów :   

Re: Jakie anime/mangi polecacie?

długo myślałem co tu wpisać i jednak polece po standardzie
Psycho-Pass - fajny klimat i wydaje mi sie, że coś innego. Ciekawe podejście do wizji przyszłości i zakończenie zaskaujące.
higurashi no naku koro ni- zeby nie spojlerować nic nie mogę napisać ale jest to anime ryjące banie
Bleach - sentyment


Some men aren't looking for anything logical, like money. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.

Offline

 

#10 2014-12-08 15:49:14

 ScarecrowR13

Użytkownik

Skąd: Nowe Miasteczko
Zarejestrowany: 2014-12-05
Posty: 37
Punktów :   
WWW

Re: Jakie anime/mangi polecacie?

Też polecam Higurashi, ale żeby zrozumieć całość TRZEBA obejrzeć oba sezony. Jedno z najlepszych anime, które oglądałem. Jedynie trzeba uważać, żeby nie odpaść jeśli macie jakieś opory przed krwią(i czymś więcej ) w anime. Nie wszystko jest takie jakie wydaje się na początku.

http://static.fjcdn.com/pictures/Context+sometimes+it+s+important+source+higurashi+no+naku+koro+ni+kai_005b45_4779007.jpg

Ostatnio edytowany przez ScarecrowR13 (2014-12-08 15:55:52)

Offline

 

#11 2014-12-25 23:14:45

 Admin

Admin Risania

Skąd: Wejherowo
Zarejestrowany: 2014-12-05
Posty: 13
Punktów :   

Re: Jakie anime/mangi polecacie?

Ja polecam:
Samurai Champloo - klimat, świetny humor, fajne walki, postacie genialne.
Spice and Wolf - znowu klimat i genialne postacie. Nie wiem co o tym powiedzieć XD
Toradora! - dla miłośników komedii romantycznych z tsundere
Więcej anime mi się nie chcę XD

http://myanimelist.net/profile/Risania Mój profil :> O ile anime ulubione powinnam pozmieniać, to mangi choć w złej kolejności są aktualne i wszystkie 5 polecam ^ ^

Offline

 

#12 2014-12-26 00:41:33

 ScarecrowR13

Użytkownik

Skąd: Nowe Miasteczko
Zarejestrowany: 2014-12-05
Posty: 37
Punktów :   
WWW

Re: Jakie anime/mangi polecacie?

Anime compatibility with Risania is: High(76.4%)
Nice!

Ostatnio edytowany przez ScarecrowR13 (2014-12-26 00:41:53)

Offline

 

#13 2014-12-28 16:14:16

 Admin

Admin Risania

Skąd: Wejherowo
Zarejestrowany: 2014-12-05
Posty: 13
Punktów :   

Re: Jakie anime/mangi polecacie?

I bardzo dobrze ^ ^

Offline

 

#14 2015-01-04 11:26:20

 Sou

Nowy użytkownik

Skąd: Radomsko
Zarejestrowany: 2015-01-04
Posty: 3
Punktów :   

Re: Jakie anime/mangi polecacie?

Bardzo rzadko uzupełniam tą listę i jest nieco wybrakowana no ale cóż : http://myanimelist.net/animelist/Souretsu77

Polecam wszystkie tytuły z oceną wyższą lub równą 8 Pewnego dnia trzeba będzie się ruszyć i uzupełnić

Z Mang mogę polecić: Defense Devil - dosyć stara manga, ale świetny shounen, bardzo żałuję że nie ukazało się anime bo mnie osobiście                                  manga urzekła.

                                The Breaker wraz z kontynuacją - Ciężko będzie ją znaleźć na necie, jest wydawana przez Waneko, ale polecam pogrzebać na na chomiku

                                Sun-Ken Rock- No cóż mogę powiedzieć... xD

                                Girl's of the Wild's- manga internetowa, dosyć ciekawa chociaż po jakimś czasie zaczyna irytować...

                                Hapi Mari- świetna komedia romantyczna

Jak sobie coś przypomnę to dodam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pecjgora.pun.pl www.remontpowerofninja.pun.pl www.yaoirpg.pun.pl www.religijne.pun.pl www.pierwszace.pun.pl